pátek 5. června 2009

Bezdrátová myš A4tech G6-70MD

Nejdříve uvedu na pravou míru to, že se jedná o myš vhodnou spíše k notebooku (pokud chcete myš standardních rozměrů podobné konstrukce, sáhněte po modelu A4tech G6-70D). Velikost padne do ruky i relativnímu chlapákovi (v porovnání s notebookovými myšmi). Něžné pohlaví ale s velikostí zaplesá spíše. Velikostí zklame akorát USB přijímač, který je na dnešní poměry trochu větší a v zastrčeném notebooku překáží.


Ergonomii zpracování hodnotím na jedničku. Jako plus vidím boční tlačítka "zpět a vpřed", tlačítko dvojkliku a lehce programovatelné tlačítko office nad kolečkem (až 24 nastavení). Všechna tlačítka mají jemný i tichý klik. Taktéž kolečko roluje neslyšitelně.
Myš je určená jak pro praváky tak i pro leváky. Levákům může vadit tlačítko dvojkliku na levé straně.
Napájení myši májí na starosti 2xAAA tužkové baterie. Myš má také ve spodní části oranžové tlačítko zapnutí nebo delším držením vypnutí. Myš při nečinnosti po chvíli i sama vypne, její zapnutí je pak 1x kliknout, což nasvědčuje delší výdrži baterek od 0,5 až 1 rok (od častého po výjimečné používání).
Dosah myši je dle podmínek a překážek diskutabilní (USB přijímač zastrčený vzadu v PC u zdi v rohu bude problém i třeba 2m). Ve volném prostoru se ovšem pohybuje okolo 6 až max. udávaných 10m.
Za cenu okolo 425,- s DPH (15eur) se jedná o dobrý kup.
Specifikace:
  • RF data transmit rate - 2 Mbps
  • frekvence - 2402~2480 MHz
  • channels - 16
  • rozlišení - 1000 dpi
  • obsah balení: 2.4GHz RF MouseUSB RF Receiver, 2x AAA Alkaline Batteries, CD (uživatelský manuál na CD), rychlý průvodce nastavení GuideProduct
  • rozměry myši: 3.9L x 2.4W x 1.38H palců
  • doporučený systém: IBM or Compatible PCCD (uživatelský manuál na CD) Windows2000,XP,MCE2005,XP(x64),2003(x64) a VISTA(x86)USB Port
Odkaz: http://www.a4tech.com/ennew/product.asp?cid=142&scid=130&id=498

2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Ahoj, chci se optat jestli se ti taky rozpadl USB přijímač jako mě. Myška by zrčitě fungovala OK ale jak nejede USBčko tak je mi na nic. A po nekolika hodinách oprav kdy se chvilkama i chytla jsem odpálil kondík v USB, bohužel určit jeho parametry moc nejde. není na něm nic napsáno. Nevíš to třeba náhodou? nebo nemáš tu myšku doma, odkoupil bych ji.

Milan Hovorka - HASKI řekl(a)...

Ahoj, ano, rozpadl... po záruce. V té době jsem se pídil i o zakoupení pouze USB přijímače, nebyl jsem úspěšný. Asi by to vyšlo i dráž než nová kvalitní bezdrátová myš.
Zbyla mi pouze myš a tu jsem věnoval kamarádce na hraní pro její ratolest. Bohužel